1397/7/28
بازگشت شهید نوجوان 30 سال بعد از شهادت
تصویر خبر
مستند «بهنام 30 سال بعد» روایتی از زندگی و شهادت بهنام محمدی شهید 13 ساله دوران دفاع مقدس، شنبه 28 مهرماه از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مستند «بهنام 30 سال بعد» داستان یکی از کوچک ترین شهدای دوران دفاع مقدس، شهید بهنام محمدی است که در سن 13 سالگی به کاروان شهدا پیوست.

در این مستند با بعضی رزمندگانی که شهید محمدی را از نزدیک می شناختند گفت وگو شده و علاوه بر این تصاویری از انتقال پیکر او به قطعه شهدای گمنام مسجد سلیمان به نمایش در می آید.

او یکی از مشهورترین شهدای زمان جنگ به شمار می رود، پسربچه ای که وقتی صدای چکمه های سربازان بعثی در خرمشهر به گوش رسید و جنگ رسما شروع شده بود، در حالیکه فقط 13 سال سن داشت، تصمیم گرفت به جبهه برود و مردانه در مقابل دشمنان بایستد

بهنام چند بار به اسارت دشمن بعثی درآمد ولی هر بار با توسل به حقه ای از دست آنان فرار کرد، او با استفاده از توان و جسارت خود می توانست اطلاعات ارزشمندی از موقعیت دشمن را به دست بیاورد و در اختیار فرماندهان جنگ قرار دهد.

پیکر مطهر او در قطعه شهدای کلگه شهرستان مسجد سلیمان به خاک سپرده شد ولی در سال 1389 طی مراسمی باشکوه و با شرکت مسئولان و مدیران استان خوزستان و هزاران نفر از اهالی شریف شهرستان مسجد سلیمان، مزار مطهر این شهید بزرگ به قطعه شهدای گمنام در ورودی شهر مسجد سلیمان انتقال یافت.

«بهنام 30 سال بعد» به کارگردانی مهدی شامحمدی، شنبه 28 مهرماه ساعت 18:30 از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم ساعت های 5:00 و 11:00 روز بعد روی آنتن می رود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
81 نظر در انتظار تاييد