1397/4/17
افق مستند به سراغ شورشی های مجازی می رود
تصویر خبر
«افق مستند» همراه با نمایش مستند «شورشی های مجازی» و با موضوع افشاگری های ویکی لیکس یکشنبه 17 تیرماه از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، قسمتی دیگر از برنامه تلویزیونی «افق مستند» با موضوع «شورشی های مجازی» و با موضوع افشاگری های ویکی لیکس به روی آنتن می رود.

در سال های اخیر سایت ویکی لیکس و جولیان آسانژ منشأ بحث و مجادلات زیادی بوده اند؛ یک برنامه نویس رایانه که از نوجوانی به هک سایت های اینترنتی علاقه زیادی داشت ناگهان در عرصه بین المللی سر برآورد و با انتشار اسناد محرمانه دولتی، تبدیل به یکی از جنجال برانگیزترین شخصیت های دهه نخست قرن بیست و یکم شد.

ویکی لیکس سازمانی آنلاین و غیر انتفاعی در سطح بین المللی است که اطلاعات محرمانه را از منابع ناشناس دریافت و منتشر کرده است؛ نخستین اسناد به مخارج نظامی در افغانستان مربوط بود، تاسیسات مورد استفاده در جنگ این کشور، فساد در کنیا، جنگ عراق، زندانیان گوانتانامو و فعالیت های محرمانه وزارت امور خارجه آمریکا از دیگر افشاگری های این سازمان بودند.

در سال 2010 سربازی آمریکایی به نام بردلی منینگ توسط مأموران اطلاعاتی این کشور به اتهام ارائه اسناد محرمانه به ویکی لیکس دستگر شد.

کاخ سفید انتشار اسناد را امری خطرناک و به دور از حس مسئولیت دانست و وزارت دفاع این کشور هم این کار را غیر قانونی دانست.

مستند «ویکی ربلز» (شورشی های مجازی) درباره ویکی لیکس و حواشی مربوط به آن است.؛ عباس اصلانی مدیرکل بین الملل خبرگزاری تسنیم هم به عنوان کارشناس در این برنامه حضور خواهد داشت.

«افق مستند» برنامه ای تلویزیونی به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد علی بازی است که در 52 قسمت 80 دقیقه ای برای پخش از شبکه افق تولید می شود.

در هر قسمت مستندهایی با موضوعات مشخص، مورد بحث و نقد قرار می گیرند، اولویت نیز با مستندهایی است که تاکنون از شبکه افق پخش شده باشند.

این قسمت «افق مستند» یکشنبه 17 تیر ساعت 20:30 از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم ساعت 8:00 روز بعد روی آنتن می رود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
68 نظر در انتظار تاييد