1397/8/2
«صدای صلح» شبکه افق مستند برگزیده جایزه جهانی اربعین شد
تصویر خبر
مستند «صدای صلح» از تولیدات شبکه افق رتبه دوم بخش مستند چهارمین جایزه جهانی اربعین را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، آیین اختتامیه چهارمین جایزه جهانی اربعین ویژه آثار راهپیمایان اربعینی در سه بخش فیلم، عکس و سفرنامه و با حضور شخصیت های کشور در تهران برگزار شد.

در این رویداد فرهنگی و هنری، آثاری از 25 کشور جهان به نمایش در آمدند و توسط هیئت داوران مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند.

در مراسم اختتامیه و با اعلام هیئت داوران، از صاحبان 15 اثر برتر در این سه بخش با اهدای لوح و تندیس یادبود تقدیر و نیز از پوستر دور پنجم جایزه جهانی اربعین رونمایی شد.

شبکه افق سیما در این دوره جایزه جهانی اربعین با مستند «صدای صلح» حضور داشت؛ این فیلم در بخش مستند جشنواره توانست به رتبه دوم دست یابد.

تهیه کنندگی این مستند را مجتبی خیام الحسینی را بر عهده داشته و موضوع آن، بررسی رویکرد رسانه های جهانی به پیاده روی اربعین است.

محور اصلی «صدای صلح» پاسخگویی به شبهاتی است که رسانه های بین المللی درباره رویداد بزرگ انسانی به وجود آورده اند، این پاسخگویی از طریق مستندسازی واقعیت های موجود و گفت وگو با زائران پیاده اربعین صورت گرفته است.

دیگر عوامل تولید این مستند می توان به روح الله جوانی به عنوان مدیر تولید و تصویربرداری، سید مهدی خیام الحسینی در مقام پژوهشگر و تدوینگر و حسن توکلی به عنوان گوینده اشاره کرد.

گفتنی است مجری طرح مستند «صدای صلح»، گروه فرهنگی هنری رهوا بوده است.


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد