1397/5/8
«در گذر از نقطه صفر» همراه با مردمان شهر اتحاد
تصویر خبر
هفتمین قسمت مجموعه مستند «در گذر از نقطه صفر» با موضوع اتحاد اقوام و مذاهب گوناگون در خراسان شمالی، سه شنبه 16 مرداد از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجموعه مستند «در گذر از نقطه صفر» روایتی است از سنت ها و فرهنگ مردمان مرزنشین ایران زمین.

این مستند به الگوهای شخصیتی تاثیرگذار بر جامعه مرزنشین در استان های مرزی پرداخته است و می خواهد به مخاطب این موضوع را عنوان نماید که با تمام نارسایی ها و کمبودهای موجود در نوار مرزی افرادی وجود دارند که می توانند در ایجاد مدل های اجتماعی و اثرگذاری بر مسائل فرهنگی با رویکرد آمیخته یا پراگماتیسم مفید باشند و بنوعی از آلام مردم جامعه در برخورداری امکانات و نیازمندیهای اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، رفاهی و... بکاهد و بر محدودیتهای آن تا زمان رسیدن به عمل و اجراء با مردم همراه و همپا بود.

در سومین قسمت، سفری خواهیم داشت به خراسان شمالی، استانی که 300 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد و قومیت ها و مذاهب مختلفی در آن زندگی می کنند.

راز و جرگلان یکی از شهرهای پرجمعیت و مرزی این استان محسوب می شود، شهری که به خاطر وجود اقوام و مذاهب گوناگون، به شهرستان وحدت مشهور شده است.

«در گذر از نقطه صفر» روایتی است از این اتحاد و همدلی و مرزبانی مردمان سخت کوش راز و جرگلان.

تهیه کننده و کارگردان این مستند جذاب و دیدنی فرید پناه نژاد است که سومین قسمت آن را می توانید سه شنبه 16 مرداد ساعت 21:30 از شبکه افق تماشا کنید.

تکرار «در گذر از نقطه صفر» هم روز بعد ساعت 9:00 روی آنتن می رود.

 


  

Text to Identify
متن امنيتي جديد
11 نظر در انتظار تاييد