پازل
1-فرا ساحل

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «اگر دانش در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت» این روایت را بسیاری شنیده اند و حتی پشت اسکناس های ایرانی هم به چشم می خورد اما کمتر هستند افرادی که به همه ابعاد پیشرفت های صنعتی و علمی امروز ایران اسلامی توجه کرده باشند.

با توجه به موضوعاتی که این روزها در صدر اخبار رسانه ها به چشم می خورد، مردم ایران به پیشرفت های هسته ای دانشمندان خود واقف شده اند ولی این همه رشدی نیست که در حوزه علمی و صنعتی شاهد آن هستیم زیرا بخش های مهمی از کشور در حوزه های گوناگون طی سال های پس از انقلاب آنقدر پیشرفت داشته اند که توانسته اند ایران را در زمره کشورهای مهم دنیا قرار دهند.

یکی از پیشرفت های مهم ایران در صنعت دریانوردی و کشتی سازی است؛ صنعتی که توانسته با وجود تحریم های فراوان بین المللی، به موفقیت های چشمگیری دست یابد و ایران اسلامی امروز یکی از معدود سازندگان کشتی های بزرگ و کوچک باشد.

برنامه پازل به پیشرفت هاي علمی و صنعتی ایران در عرصه هاي مختلف می پردازد و این هفته به سراغ فناوری ساخت کشتی در داخل کشور رفته است.

روح الله رحیمی این مجموعه را تهیه و کارگردانی می کند.

این قسمت از «پازل» قرار است طی ساعت های 18:30 و 22:00 روز سه شنبه 23 آذرماه از شبکه افق پخش شود؛ علاقمندان به این مجموعه می توانند در ساعت های 8:00 و 14:00 روز چهارشنبه هم بیننده این قسمت از پازل باشند.

 

ebmed-type
87.0 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد
14 نظر در انتظار تاييد