فیلم سینمایی
مسیح

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «مسیح» فیلمی سینمایی به کارگردانی و نویسندگی نادر طالب ‌زاده است؛ روایتی قرآنی از زندگی حضرت عیسی(ع) و بشارت دهنده به ظهور پیامبر خاتم، محمد مصطفی(ص).

احمد سلیمان نیا، سیروس اسنقی، ولی الله مومنی، فتحعلی اویسی، احمد نجفی، مینا باقری، مرتضی ضرابی و حمیدرضا نعمت الهی از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

داستان «مسیح» روایتی دیگر از نگاه مسلمین در خصوص عروج این پیامبر بزرگ است که به نوعی دوران سه ساله رسالت سراسر اعجاز و حکمت عیسی مسیح (ع) را به تصویر می کشد.

مسیح همراه با حواریون خود در بین مردم می گردد و در جواب نمایندگان فریسی ها که از او نام و نشان و هویتش را می پرسند، می گوید که او آمده تا بشارت ظهور احمد را بدهد. همچنین یک دختر لال و یک زن گوژپشت را شفا می دهد و الیعاذر را که مرده است، دوباره زنده می کند.

در تمام این مدت بارنابا، یکی از حواریون، در حال ثبت موعظه ها و حرف ها و معجزه های مسیح است. یهودا اسخریوطی، یکی از حواریون، در مقابل سی سکه حاضر می شود به مسیح خیانت کند و جای او را به رومی ها نشان دهد از این لحظه فیلم دو روایت مختلف را نشان می دهد، نخست روایت مبتنی بر آن چه که در انجیل های چهارگانه است، یعنی دستگیری مسیح و به صلیب کشیدن او و دومی که بر مبنای انجیل بارنابا و روایت های اسلامی تصویر شده که طبق آن در لحظه ورود رومی ها به مقر مسیح، او به آسمان عروج می کند و یهودا شمایل مسیح را با خود می گیرد و با لحن و رفتاری متفاوت از مسیح واقعی، مقابل پیلاطوس حکمران رومی فلسطین حاضر و سرانجام مصلوب می شود.

این فیلم سینمایی برای پخش از شبکه افق در روز جمعه 17 دی ماه ساعت 19:30 در نظر گرفته شده و تکرار آن هم ساعت های 8:00 و 13:30 روز بعد به روی آنتن می رود.

 

 

ebmed-type
214.4 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد