فیلم سینمایی
قلاده های طلا

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، با توجه به فرا رسیدن 9 دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، فیلم سینمایی «قلاده های طلا» که درباره فتنه 88 و عوامل شکل گیری آن است، جمعه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

داستان فیلم به انتخابات ریاست جمهوری آن سال باز می گردد؛ با اعلام نتایج، اعتراض های عده ای از مردم شكل تظاهرات به خود می گیرد و مأموران وزارت اطلاعات پیگیر حوادث هستند.

جاسوسی كه در خارج از كشور آموزش دیده، خود را وارد تظاهرات می كند و با كمك دوستان سلطنت طلبش شعارها را هدایت می كند و هر بار كسی را به قتل می رساند. مأموران با تله گذاشتن چند بار به جاسوس نزدیك می شوند، اما هر بار كسی او را باخبر می كند و فراری می دهد. در شرایطی كه مأموران به یكدیگر مظنون شده اند و فضای كاری آنها متشنج شده، سرانجام مرد جاسوس به شدت زخمی می شود و از طرف دیگر یكی از مأموران كه عامل نفوذی بوده و جاسوس را خبر می كرده و فراری می داده،‌دستگیر می شود،‌اما خود جاسوس با ظاهر مبدل و مدارك جعلی موفق به فرار از كشور می شود. فیلم با تظاهرات عده ای جلوی سفارت انگلیس در اعتراض به دخالت های انگلیس در ایران به پایان می رسد.

ابوالقاسم طالبی نویسندگی و کارگردانی «قلاده های طلا» را بر عهده داشته و بازیگرانی همچون امین حیایی، محمدرضا شریفی نیا، حمیدرضا پگاه، محمود عزیزی، اکبر سنگی، پوراندخت مهیمن، اکبر پاکزاد، مهدی صبایی و کیانوش گرامی در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

این فیلم توانست در بخش خارج از مسابقه دوازدهمین دوره جشنواره دفاع مقدس، جایزه ویژه بهترین فیلم را از آن خود کند.

«قلاده های طلا» ساعت 19:30 جمعه 10 دی ماه از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم برای ساعت های 8:00 و 13:30 روز بعد در نظر گرفته شده است.

ebmed-type
261.3 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد