عصر
دلایل و پیامدهای زوال دموکراسی آمریکایی در جنگ قدرت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری - ترابی و مرضیه هاشمی

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، این هفته برنامه تلویزیونی «عصر» با موضوع زوال دموکراسی در دنیای غرب به ویژه ایالات متحده آمریکا، از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این برنامه و با حضور مرضیه هاشمی مجری خبر پرس تی وی و دکتر سام مهدی ترابی موسس مرکز مطالعات راهبردی جهان تمدن رسالت، به بررسی دلایل و پیامدهای زوال دموکراسی آمریکایی در جنگ قدرت نامزدهای  انتخابات ریاست جمهوری پرداخته می شود.

ملانی فرانکلین (مرضیه هاشمی) در شهر نیو اورلِئانز ایالت لوئیزیانا آمریکا به دنیا آمد. پس از گذراندن دوران ابتدایی و متوسطه،  مشغول به تحصیل در رشته روزنامه‌نگاری در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا در باتون روژ شد؛ پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و تحت تاثیر رهبری امام خمینی(ره)، به تحقیق درباره دین مبین اسلام پرداخت و دو سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به دین اسلام و مذهب شیعه گروید و نام مرضیه را برای خود انتخاب کرد.

او پس از سفر به ایران، همکاری با رسانه‌های تصویری را از سر گرفت و ابتدا در رادیو و سپس در تلویزیون مشغول به فعالیت شد.

دکتر سام مهدی ترابی در سال 1351 در تهران متولد شد. در ابتدای نوجوانی به اتریش سفر کرد و دوره نوجوانی و تحصیلات متوسطه را در شهر وین سپری کرد. سپس برای ادامه تحصیل راهی امریکا شد و مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در شهرهای واشنگتن دی سی، بوستون و سانفرانسیسکو گذراند. پس از آن با سفر به کشور انگلستان موفق به اخذ درجه دکتری در رشته روابط بین‌الملل، علوم استراتژیک از دانشگاه لندن شد.

هم‌زمان با تحصیل علوم دینی و تدریس در دانشگاه شهید بهشتی و جامعةَ المصطفی؛ مؤسسه مطالعات راهبردی جهان تمدن رسالت را در شهر مقدس قم تأسیس کرد.

این قسمت از برنامه «عصر» با عنوان «آشوب در اردوگاه دشمن»، پنجشنبه 6 آبان ساعت 22:00 به روی آنتن شبکه افق می رود و تکرار آن هم در ساعت های 10:30 و 16:00 روز بعد پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

ebmed-type
174.0 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد