جنگ برای دموکراسی
قسمت دوم

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجموعه مستند «جنگ برای دموکراسی» درباره دخالت قدرت های استکباری در دیگر کشورها به بهانه ایجاد دموکراسی و مبارزه با تروریسم است، مداخله ای که در نهایت، سود آن به ابرقدرت ها می رسد نه کشورهایی که مورد تهاجم واقع شده اند.

این مستند روایتگر حقیقتی تلخ است، اینکه سردمداران کشورهای غربی و استعماری چگونه با هدف تامین منابع خود اما با شعارهایی نظیر دموکراسی و آزادی به دیگر کشورها حمله یا شعله جنگ را در مناطق مختلف روشن می کنند.

دولت های غربی به بهانه های دروغین مانند ایجاد صلح و دموکراسی دست به خشونت آشکار و نهان علیه این مردم بی گناه می زنند هر چند این اقدامات ناجوانمردانه، مردم را متزلزل نکرده و آنها همچنان در برابر این ظلم ها و حق کشی ها در حال مقاومت و مبارزه هستند.

در دومین قسمت این مجموعه درگیری های داخلی در ونزوئلا، ربودن رئیس جمهور قانونی این کشور و قیام مردمی برای بازگشت به وضعیت قبلی مورد بررسی قرار می گیرد، علاوه بر این به دخالت های بیگانگان در امور داخلی گواتمالا و کوبا هم اشاره می شود.

جان پیلگر کارگردان، نویسنده و گزارشگر مجموعه مستند «جنگ برای دموکراسی» است که دومین قسمت آن را می توانید دوشنبه 20 دی ماه ساعت 20:00 از شبکه افق ببینید.

تکرار این مستند هم روز بعد ساعت 15:30 پخش می شود.

 

ebmed-type
69.4 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد
29 نظر در انتظار تاييد