اهل سنت ایران

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، «اهل سنت ایران» فیلمی است مستند که سعی دارد وضعیت واقعی پیروان مذاهب چهارگانه در کشورمان را به تصویر بکشد.

بررسی زندگی و موقعیت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اهل سنت ایران، بخش های مختلف این مستند را تشکیل می دهد در واقع این فیلم می کوشد مقابله ای منطقی با تبلیغات رسانه ای در کشورهای غربی داشته باشد که همواره ایران را کشوری شیعه اما تندرو معرفی می کنند که پیروان دیگر مذاهب و ادیان در آن جایی ندارند و اگر هم هستند، با سختی فراوان زندگی می کنند.

در مستند «اهل سنت ایران» می بینیم که مسلمانان غیر شیعه در کشورمان همانند پیروان دیگر ادیان رسمی، آزادانه زندگی می کنند، نویسنده هستند، آداب و رسوم خاص خود را دارند و حتی نمایندگان آنها عضو مجلس شورای اسلامی هم می شوند.

راوی این فیلم «احمد مصطفی» تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اهل کشور مصر است که با هدف پژوهش درباره‌ موقعیت اجتماعی مردم اهل سنت در ایران، به کشورمان سفر کرده و طی پژوهش‌ های خود در استان ‌هایی که اهل سنت در آنها زندگی می کنند به گفت ‌‌و گو با علما، شخصیت ‌های تاثیرگذار و مهم و مردم اهل سنت کشورمان پرداخته اند.

«محسن اسلام ‌زاده» تهیه کننده «اهل سنت ایران» بوده است؛ مستندی که گروه سازنده برای ساخت آن بیش از ۱۱ هزار کیلومتر را در شهرهایی مختلف و استان هایی همچون گلستان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان پیموده است.

این فیلم را می توانید چهارشنبه 24 آذر ساعت 22:00 و تکرار آن را ساعت های 8:00 و 13:30 روز بعد از شبکه افق ببینید.

انتهای پیام/

ebmed-type
174.8 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد
13 نظر در انتظار تاييد