جاذبه های آفریقای جنوبی
قسمت اول

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، آفریقای جنوبی در کنار جمعیت 51 میلیونی خود از تنوع زیستی بالایی هم برخوردار است؛ انواع گونه های مختلفی از شیرها، کروکودیل ها و فیل ها در این کشور زندگی می کنند تنوعی بسیار گسترده که هر بیننده های را مجذوب خود می کند.

بعد از گذشته ای پر آشوب و سقوط حکومت آپارتاید، آفریقای جنوبی به طور مداوم سعی در دستیابی به خواسته های نلسون ماندلا داشته تا کشوری رنگین کمانی خلق کند.

مستند «جاذبه های آفریقای جنوبی» در دو قسمت به معرفی ویژگی های جذاب و زیبای طبیعی، فرهنگی و اجتماعی این کشور در قاره سیاه می پردازد.

جام جهانی فوتبال 2010 یکی از رخدادهایی بود که موجب شد شهرهای مهم آفریقای جنوبی، شاهد فعالیت های عمرانی بیشتری باشند که همین امر در زیبایی آنها موثر بود؛ پارک های زیبا و ساختمان های بزرگ از جمله این تغییرات بودند.

در بخش های مختلف این مستند، طبیعت آفریقای جنوبی مورد توجه قرار می گیرد و در کنار آن، به تاریخ پر فراز و نشیب این کشور هم اشاره می شود.

نگاهی به تنوع جانوری و گیاهی، از دیگر بخش های «جاذبه های آفریقای جنوبی» است؛ علاوه بر این به کسب و کار مردمان مناطق مختلف این کشور هم پرداخته می شود همچنین زندگی سنتی آفریقایی ها هم مورد توجه قرار می گیرد.

اریک باکوسف جین دافور و گیلز تاین تهیه کنندگان این مستند دو قسمتی هستند که نخستین بخش آن پنجشنبه 18 آذر ساعت 21:30 و تکرار آن ساعت 14:30 روز بعد به روی آنتن شبکه افق می رود.

دومین قسمت «جاذبه های آفریقای جنوبی» را هم می توانید روز جمعه در همین ساعت ها ببینید.

انتهای پیام/

ebmed-type
82.4 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد
23 نظر در انتظار تاييد