بر بال فرشته ها

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، اصفهان در دوران مبارزات ملت ایران علیه رژیم شاه و پس از پیروزی انقلاب در دوران دفاع مقدس و دیگر عرصه های حراست از نظام اسلامی، یکی از پیشروترین استان ها بوده و اصفهانی ها همیشه در صف نخست دفاع از آرمان های اسلام و قرآن بوده اند.

عملیات محرم در دوران جنگ هشت ساله یکی از جلوه های ایثار و فداکاری رزمندگان اصفهانی به شمار می رود؛ محرم از جمله عملیات هایی است که عمده ی بار آن بر دوش فرزندان اصفهان بود و این خود برگ طلایی دیگری از مبارزات مقاومت و ایثارگری مردمان نصف جهان محسوب می شود.

لشکر های امام حسین (ع)، نجف اشرف و کربلا که بیش از نیمی از کادر و فرماندهی آن اصفهانی بودند و تیپ قمر بنی هاشم، عملیات محرم را آبان ماه سال 1361 انجام دادند، عملیاتی که 10 روز به طول انجامید و سرانجام 25 آبان همان سال بود که 370 تن از شهدای محرم بر دوش مردم اصفهان تشییع شدند.

به همین مناسبت 25 آبان به عنوان روز حماسه و ایثار اصفهان در تقویم به ثبت رسید؛ مستند «بر بال فرشته ها» نگاهی دارد به این حماسه آفرینی بزرگ در نصف جهان از دید هنرمندان، عکاسان و دیگرانی که در آن دوران حضور داشتند.

در این فیلم با افراد مختلف در مورد دلاورمردی های اصفهانی ها در زمان جنگ و نیز روز 25 آبان گفت وگو شده است.

سید مجتبی خیام الحسینی کارگردانی «بر بال فرشته ها» را بر عهده داشت است؛ این مستند دوشنبه 24 آبان ساعت 20:00 و تکرار آن ساعت 8:00 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

انتهای پیام/

 

 

ebmed-type
102.6 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد
91 نظر در انتظار تاييد