حاشیه ای کوتاه از یک متن بلند

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، در دنیای متلاطم امروز که سیاست بازان مدعی رهبری جهان، با ادعای حقانیت فرهنگ و مذهب شان بر طبل جنگ و کینه و عداوت می کوبند، یک حرکت مردمی که از سرزمین عراق شروع شده، آهنگ یگانگی و وحدت میان همه اقوام و ادیان را ساز کرده است.

مستند «حاشیه ای کوتاه از یک متن» به گوشه هایی از این آواز بلند جمعی اشاره می کند؛ بزرگ ترین راهپیمایی مردمی دنیا هر سال در آستانه اربعین حسینی برگزار می شود که این اتفاق، بدون هیچ رهبری تشکیلاتی و تنها با تکیه بر باورهای عاشقانه مردم جنوب عراق شروع شد ولی امروز تبدیل به یک قدرت نمایی بزرگ سیاسی و اجتماعی تبدیل شده است.

سازماندهی این راهپیمایی عظیم مردمی، تنها توسط مردم ساده عراق صورت می گیرد و آنها منظم ترین مهمانی جهان را میزبانی می کنند.

در این فیلم همراه خواهیم شد با راهپیمایان اربعین در مناطق مختلف عراق و نمایش تصاویری از اتحاد اقوام و مذاهب گوناگون این کشور که می کوشند آتش فتنه تکفیری ها را با تکیه بر این وحدت مثال زدنی خاموش کنند.

مستند «حاشیه ای کوتاه از یک متن بلند» به کارگردانی وحید چاووش، جمعه 7 آبان ساعت های 19:00 و 23:30 به روی آنتن شبکه افق می رود.

ساعت 10:00 روز بعد هم برای پخش تکرار این فیلم در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

 

ebmed-type
191.2 MB
Text to Identify
متن امنيتي جديد